Слабий Б. Мова та технічна термінольогія / Богдан Слабий // Проблеми української термінології : міжнар. наук. конф., 30 версн. − 1 жовт. 2008 р. : зб. наук. пр. ‒ Л., 2008. ‒ С. 43–48.

Богдан Слабий

Мейнський університет, США

МОВА ТА ТЕХНІЧНА ТЕРМІНОЛЬОГІЯ*

© Слабий Б., 2008

Щоби забезпечити свій духовий настрій суспільство мусить зберегти разом із звичаями та обичаями милозвучність своєї мови. Широке користування чужоземних слів не лиш нищить милозвучність мови але спричиняє несвідоме присвоєння чужомовної технічної термінології. Найбільша небезпека в тім, що населення та її вишколена верства не сприймає можливу загрозу свому духовому існуванні від надмірного присвоєння чужих слів.

In order to safeguard spiritual life style a society must safeguard together with its habits and customs the melodious nature of the language. Wide use of foreign words not only destroys the melodious language but causes inadvertent assimilation of foreign technical terms. The greatest danger lies in that the population and its elite do not perceive a possible threat to its spiritual existence from excessive assimilation of foreign words.

* статтю подано в авторській редакції – ред.

Збірник наукових праць "Проблеми української термінології" 2008