Береза Т. Сучасний словник гарної української мови / Тарас Береза // Проблеми української термінології СловоСвіт 2014 : міжнар. наук. конф., 25−27 верес. 2014 р. : доповідь


 

Тарас Береза

Національний університет «Острозька академія», м. Острог

 

Сучасний словник гарної української мови

 

Береза Т. Сучасний словник гарної української мови «Говорімо гарно!» / Тарас Береза, Ірина Зубрицька, Юрко Зелений. – Л. : Апріорі, 2014. – 700 с. – (Тематична платівка з мовознавчими аудіо-матеріалами (20122014 рр.), записаних на радіо FM «Галичина»).

 

Сучасний словник гарної української мови «Говорімо гарно!» розкриває велич та красу рідної мови, звільняє її від суржику та чужомовних запозик. Словник містить  самобутні українські слова та вислови, що поставлені на противагу звичному (буденному) словесному запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів, які ми зазвичай калькуємо з інших мов, перетворюючи у такий спосіб рідну мову на суржик. На противагу їм, ми вибрали правдиві українські відповідники. Самобутні українські слова та вислови, насамперед, є рідними для нас, багатими, милозвучними, забарвленими, яскравими, образними, живими, а тому вкрай необхідними для збагачення мовної культури кожного українця. Відтак Словник є викликом усім нам, носіям однієї з наймилозвучніших та найбагатших мов світу.

Віримо, що цей Словник гарної питомої української мови надасть Вам наснаги та підійме на дусі знову й знову плекати її, й крізь неї внутрішньо осмислювати себе частиною великого народу. Подолавши столітні випробування та виклики, наші предки зберегли й передали нам безцінний скарб, чудову, багату й неймовірно милозвучну мову, яка сьогодні має об’єднати Україну перед внутрішніми та зовнішніми загрозами. Інтелігенція, науковці, громадські діячі, небайдужі натхненники повинні виступити потужним фронтом на захист нашого національного скарбу і не дозволяти політичним пройдисвітам зводити її красу та багатство до статусу розмінної монети, що нею на два базари торгують негідні невігласи.

 

Вісник "Проблеми української термінології" № 648 2009р.