У день Пресвятої Покрови Божої Матері на 85-му році пішов з життя видатний мовознавець сучасности Олександер Пономарів невтомний і безкопромісний борець проти змосковлення нашої мови, постійний член Програмового комітету міжнародних термінологічних конференцій СловоСвіт.

Академік АН ВШ України, заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка; відповідальний редактор газети «Київський університет»; головний редактор «Записок Наукового історико-філологічного товариства Андрія Білецького» він був високофаховим філологом-науковцем, автором понад 250 праць з історії й культури української мови, проблем нормативности мови ЗМІ, українсько-грецьких мовно-літературних зв’язків, теорії та практики перекладу. Прихильник і популяризатор соборного правопису української мови (праця в комісії з питань правопису, виступи в радіо- й телеетері з роз’ясненням його засад, аргументовані дискусії з опонентами).

Вражає обшир його як наукової, так і громадської роботи – автор і редактор словників різних типів, підручників та навчальних посібників із української мови, перекладач з новогрецької та слов’янських мов. Член редколегій часопису «Дивослово» й газети «Слово Просвіти». Член Спілки письменників і журналістів України. Авторитетний і шанований педагог доктор філологічних наук, професор катедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка О. Пономарів був навчителем левової частки сучасних журналістів країни. Підготував 10 кандидатів філологічних наук. Його тактовні й виважені мовні консультації в особистому блозі на сайті ВВС News Україна були, є і будуть незмінними порадниками в океані нашої Мови.

ТК СНТТ висловлює щирі співчуття родині небіжчика.

 

14.10.2020

 

 

 

Вісник "Проблеми української термінології" № 648 2009р.